Akce a výlety

Výlety za létáním

          Škola ABCparagliding pořádá i výlety za létáním do zahraničí. Vybíráme pro vás terény vhodné pro začátečníky a stejně i pro zkušené piloty. Například Slovinský - Tolmin, liják, Italské Bassano del Grappa, nebo Marmolada. Perfektní terény, pěkné kumulují, nové zážitky a zkušenosti. To vše tady je připraveno pro vás. Těšíme se spolu s Vámi.

.

Dolomity


Tolmin

          Terény v okolí Tolminu patří k nejvyhledávanějším ve Slovinsku. Pro Čechy a Slováky jsou tyto terény zvlášť přitažlivé. Vícekrát v minulosti se zde pořádaly Mistrovství Slovenska i České republiky. Tolmin je letová oblast vyznačující se stabilitou počasí a vhodnými podmínkami pro termické létání a přelety. Jít létat do Tolminu však určitě neznamená jen přeskakovat od jednoho kumulu k druhému, stát v Speed a dívat do GPS, aniž by jste vnímali co je kolem Vás. Příroda kolem Tolminu určitě stojí za pohled z výšky.Nezapomeňte nato, začíná se to už na startu.

.

Tolmin panorama


Bassano del grappa

          Pizza, víno a paragliding, to je Bassano. Pro mnohé z Vás známý a osvědčený terén. Pro mnohé, ale stále neobjevený. Zveme všechny, zkušené i méně zkušené piloty. Těch, kteří v Bassanu již byly i těch, kteří nebyli.

          Bassano je letový terén hojně navštěvován evropskými piloty. Autem Vás vyvezeme na start pod památníkem na Monte Grappa. Ocitnete se na obrovské startovací ploše nacházející se na vrcholu rozsáhlého termicky aktivního pohoří. Vůči přistávací ploše budete výš o cca 1000 metrů. Strmý hřeben vedle něhož poletíte způsobí, že Váš variometr nebude mlčet.

          Bassano je ale vhodné i pro piloty, kteří nemají zkušenosti s termickým létáním. Stabilní podmínky a otevřený prostor poskytují ideální možnosti na první otočení v stoupavém proudu. Přes vysílačku Vám samozřejmě poskytneme všechny potřebné rady.

.

Bassano del Grappa


Dolomity

          Dolomity patří na podzim k nejkrásnějším terénem na které chodíme létat s naší školou ABCparagliding.

.

Dolomity


Podzimní Alpy

          V říjnu, kdy bude obloha čistá, dohlednost nekonečná a termika stále příjemně fungující s námi můžete vyrazit do Alp. V plánu máme navštívit letová místa v Rakouských, případně Německých Alpách. Které konkrétní letové oblasti to budou upřesníme podle předpovědi počasí pár dní před odjezdem. Připravit se můžete na létání v horách a to bez ohledu na terén který vybereme. Chceme vám ukázat dlouhé a vysoké hřebeny, štíty vystupující mnohem výš jako místo startu a jezera hluboko pod Vámi. To vše v klidné říjnové termice. Těšíme se na Vás.

.

Dolomity


Cena každého z výletů je stanovena zvlášť v závislosti na místě a délce výletu ...

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:


Co je možné si doobjednat

Další termíny vypisujeme podle zájmu!

.

https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/