O nás

Škola paraglidingu

Výcvikové středisko ABCparagliding má již více než 15-leté zkušenosti s výcvikem paraglidingu a během této doby škola vychovala značné množství paraglidistů. I podle oficiálních statistik LAA - SR jsme již po několik let nejvíce navštěvovanou školou na Slovensku. Máme více než 1.000 absolventů. Jako jedni z mála na Slovensku jsme dostali oficiální povolení k provozování školy od Letecké amatérské asociace SR a tím i oprávnění vystavit vám platný pilotní průkaz, stejně jako mezinárodní pilotní průkaz. V každém kurzu u nás ukázka motorového paraglidingu.

Jsme také jedinou profesionální školou motorového paraglidingu na Slovensku!


Držitelem licence je: Ing. Zdeno Kačmár

.

PortetPortret3

  2008   2005  1998  2015

                                                                                                                                                     


Kde probíhá výcvik

Straník je kopec nacházející se u Žiliny který můžeme právem nazvat "Mekkou" slovenského paraglidingu. Leží v překrásném prostředí na úpatí Malé Fatry. Díky stabilnímu počasí a pro povahu terénu poskytuje Straník nejlepší podmínky pro paraglidingové létání na Slovensku, o čemž svědčí i fakt, že tento terén využívají pro výuku také paraglidingové školy z Česka a Polska.

Každoročně se tu pořádá několik významných závodů, mezi nimi i otevřené mistrovství Slovenské republiky v paraglidingu s mezinárodní účastí.


Na kopec vás dopravíme autem. Startovat lze na tři směry větru ze čtyř, což umožňuje téměř vždy létat až do konce kurzu.

.

ABCstranikCup

Jaro na Straníku, pohled z Jihu (foto Vlado Bača)                 Straník Cup 2003

                                                                                       


Na čem budete létat

Každý rok používáme pro výcvik zcela nové nejbezpečnější padákové kluzáky firmy Gradient. Jedná se o špičkového světového výrobce. Firma Gradient na svých padácích získala titul mistra světa, vítěz světového poháru a množství dalších úspěchů. Na padácích firmy Gradient létají top piloti z celého světa. Pro tento rok máme pro vás připraveny modely Gradient - Bright 5.


Moderní komplet pro účastníka kurzu nebývá v každé škole samozřejmostí. Argumenty typu „pro začátek to stačí“ nebo dokonce „je to vhodnější“ jsou naprosto nevhodné. Výbava pro paragliding se rychle vyvíjí a za moderní lze považovat padákové vrchlíky ne starší než dva roky s certifikací LT F- 1, EN - A. Sedačky by v každém případě měly být vybaveny ABS systémem a moderním chráničem zad typu airbag.

Každý rok používáme zcela nové sedačky vybavené airbagem a ABS systémem.

Dobrý chránič dokáže eliminovat chyby začátečníka v případě nepodařených startů a přistání. V současné době se považuje za optimální ochranu airbag, vzduchově - pěnový chránič páteře o tloušťce větší než 17 cm. Jako jediný používáme sedačky vybaveny navíc integrovanou kluznou plastovou deskou.

Samozřejmostí u nás je i používání nových záložních padáků a kvalitních přileb každý rok.

Stejně tak díky kvalitním vysílačkám jsou kurzisté i v době samostatného letu neustále v kontaktu s instruktorem, který jim tak dokáže poradit a upozornit je na případné chyby.

ABCbright5foto1ABCbright5foto2

Padákové vrchlíky Gradient - Bright 5

.


Kontakt

ABCparagliding

Pod vršky 1138/12

013 01 Teplička nad Váhom

Slovensko

E-mail: zdeno@abcparagliding.sk

Tel. +421 903 544 844

https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/