Kurzy

Kurz paraglidingu A – základní ( pilotní licence PL- A )

          Kurz je určen všem, kteří s paraglidingem začínají nebo těm, kteří už začali a chtěli by zdokonalit své dovednosti či získat nové poznatky. Nepředpokládá se žádná zkušenost s tímto sportem. Po abslovování kurzu a úspěšném složení pilotní zkoušky se stáváte držitelem pilotního průkazu PL-A, který vás opravňuje létat s padákovými kluzáky typu standard.

          Kurzy se konají na Straníku u Žiliny. Jste-li skupina alespoň o 8 lidech, můžeme zorganizovat kurz i na vámi vybraném místě, např. Donovaly, Nízké Tatry…

          V každém kurzu zhlédnete také ukázku motorového paraglidingu.

Prohlédněte si video jak probíhá kurz ...

ABCparagliding pohlad zo startu na klzaky

Svahové létání na Straníku.

Cena kurzu zahrnuje:

Doba trvání kurzu je 6 dnů + 1 den/rezerva/.

Cena základního kurzu: 5.900,– Kč

Cena pro studenty: 5.800,– Kč


Kurz paraglidingu – seznamovací

          Jedná se o jednodenní nebo dvoudenní víkendový odpočinkový kurz. Účastník tohoto kurzu se seznámí s padákovým kluzákem a výstrojí, nacvičí si starty a podnikne krátké lety s malým převýšením. Výcvik probíhá na louce s mírným sklonem i na mírném svahu.

          Tento typ kurzu je vhodný také jako sportovní akce pro firmy, které pořádají setkání pro své zaměstnance nebo obchodní partnery. Obvykle začínáme v sobotu v 9 hod., přičemž létat můžeme až do západu slunce. Kurz se koná kterýkoliv víkend po telefonické domluvě na tel. čísle + 421 903 544 844 nebo e-mailem .

          Pokud by se vám létání zalíbilo , můžete si doplatit a přímo pokračovat v základním kurzu , nebo v některém z dalších termínů základních kurzů v sezóně .

Pozemní trénink

Cena kurzu zahrnuje:

Doba trvání kurzu je 1 alebo 2 dny.

Cena jednodenního kurzu: 1.100,– Kč

Cena dvoudenního kurzu: 2.200,– Kč


Kurz paraglidingu – opakovací

          Je určen jak absolventům naší školy, tak i ostatním, kteří si chtějí po přestávce zopakovat a doplnit své znalosti, získat ztracenou zručnost potřebnou pro ovládání padákového kluzáku, nebo znovu si dopřát trochu svobody při létání, aniž by si zakoupili vlastní výstroj. Není nutný pilotní průkaz.

Tento kurz je vlastně kompletním zákládním kurzem za zvýhodněnou cenu. Termíny jsou stejné jako u kurzu základního 6 denního.

Po strte hladanie termiky

Po startu, hledání termiky...

Cena kurzu zahrnuje:

Doba trvání kurzu je 6 dnů.

Cena opakovacího kurzu: 5.300,– Kč


Kurz paraglidingu B – termický

          Kurz je určen držitelům pilotní licence typu PL-A. Od pilota se očekávájí přiměřené praktické zkušenosti se svahovým létáním a létáním v termice. Jedná se o kurz pro zdokonalení se na vlastním padákovém kluzáku. Je zaměřen na techniku letu, vyhledávání termiky v cizím terénu, taktiku letu při přeletu, navigaci pomocí GPS a jiné. Po úspěšném absolvování kurzu a splnění daných podmínek získává pilot licenci PL-B.

          Kurz probíhá na Straníku u Žiliny, na Chopku (Nízké Tatry), případně ve Slovinsku (Julské Alpy), v Itálii (Bassano del Grappa) či jiném místě, které poskytuje vhodné podmínky pro tento druh výuky.

Dolomity

Cena kurzu zahrnuje:

Doba trvání kurzu je 4 dny.

Cena termického kurzu: 4.900,– Kč


Kurz paraglidingu - motorový

          Zájemcům o létání na padákovém kluzáku s motorem umožňujeme absolvovat moderní kurz motorového paraglidingu. Jsme jedinou profesionální školou motorového paraglidingu na Slovensku! Tento způsob létání představuje výrazný posun z hlediska času, který lze trávit ve vzduchu po celý rok. Motorové létání přináší radost zejména v období nepříznivých termických podmínek, nebo pokud se nenabízí jiná možnost, jak se udržet ve vzduchu. S motorovým padákem je možné létat na výlety, zhlédnout místa, na která byste s bezmotorovým padákovým kluzákem sotva doletěli, můžete létat nízko nad zemí, nebo se jen tak proletět po práci.

          Motorový paragliding je nadstavbou bezmotorového létání. Vyžaduje zvládnutí manipulace s motorem. K padákovému kluzáku se tedy připojuje další prvek. Naučit se jej zvládnout vyžaduje předpoklad výborně ovládat samotný padák bez motoru.

          Pro příhlášení se do kurzu motorového paraglidingu je zapotřebí umět létat bez motoru a být držitelem pilotního průkazu PL-A. Kurz motorového paraglidingu můžete absolvovat přímo po základním kurzu paraglidingu.

          Chcete-li absolvovat kurz motorového paraglidingu, potřebujete k tomu vlastní paramotor s padákovým kluzákem. Jelikož v minulosti docházelo k častému poškození motoru, vrtule či padáku kvůli nezodpovědnému přístupu některých žáků, rozhodli jsme se učit létat na zařízeních, která si piloti na kurz sami přinesou.

          Kurzy probíhají také individuálně po domluvě s instruktorem.

Vodné dielo Žilina

Cena kurzu zahrnuje:

Doba trvání kurzu je 3 dny.

Cena motorového kurzu: 5.200,– Kč


Kurz instruktor

          Škola ABCparagliding se věnuje stejně přípravě a školení instruktorů. Každý, kdo má zájem stát se instruktorem paraglidingu, má možnost přihlásit se v naší škole do programu asistent instruktor. 

          Tímto způsobem získáte představu o tom, co obnáší práce instruktora vůbec. Po jednom roce asistovaní v naší škole se dokonale seznámíte ze způsobem výuky u nás a nabudete nové dokonalejší dovednosti pro práci s padákem.

          Získáte množství poznatků o paraglidingu, které byste za normálních okolností postupně a pracně získávali pravděpodobně dlouhá léta. Po absolvování jednoroční praxe asistenta dohodneme další postup pro získání licence instruktor.

Večerní dolet

Podmínky pro účastníky programu Asistent Instruktor :

Cena kurzu: Výuka není zpoplatněna.


https://gradient.cx/ https://www.swing.de/ https://www.garmin.sk/ https://easyfly.cz/ https://flytec.ch/ https://karpofly.cz/